Yhteystiedot medialle

Asiantuntijamme ovat käytettävissä, kun etsit haastateltavaa talouteen, sijoittamiseen tai eläketurvaan liittyen. Ollaan yhteydessä.

Viestintä

Katri Viippola

Johtaja, HR, viestintä ja vastuullisuus

0400 129 500
katri.viippola@varma.fi

Suvi Vesterinen

Viestintäpäällikkö

040 555 8029
suvi.p.vesterinen@varma.fi

Varman tulos, sijoitukset ja kiinteistöt

Hanna Leskelä

Viestintäpäällikkö

040 703 5164
hanna.leskela@varma.fi

Varman hallinto, työkyvyttömyysriskin hallinta, eläkepalvelut

Reetta Lehto

Viestintäpäällikkö

050 311 5085
reetta.lehto@varma.fi

Vakuuttaminen

Katariina Sillander

Viestintä- ja yritysvastuupäällikkö

040 709 9836
katariina.sillander@varma.fi

Vastuullisuus

Ilari Takamäki

Viestintäpäällikkö

040 502 4531
ilari.takamaki@varma.fi

Asiakkuudet

Johto

Risto Murto

Toimitusjohtaja

010 244 4655

Pauli Forma

Johtaja, työkykypalvelut

040 525 4530

Suvi Hintsanen

Johtaja, asiakkuudet

010 244 3130

Tiina Kurki

Johtaja, eläkepalvelut ja tietohallinto

010 244 3147

Pasi Mustonen

Johtaja, aktuaari- ja vakuutuspalvelut

010 244 4811

Pekka Pajamo

Talousjohtaja

010 244 3158

Reima Rytsölä

Varatoimitusjohtaja, sijoitukset

010 244 3180
reima.rytsola@varma.fi

Katri Viippola

Johtaja, HR, viestintä ja vastuullisuus

0400 129 500
katri.viippola@varma.fi

Asiantuntijat

Jan Schugk

Ylilääkäri

040 594 1448
jan.schugk@varma.fi

Vakuutuslääketiede, kuntoutus, työkyvyttömyys

Tarja Syvälä

Eläkepalvelujohtaja

050 412 3983

Eläkepalvelut (vanhuuseläke, osittainen vanhuuseläke, perhe-eläke)

Jyrki Rasi

Eläkejohtaja

040 519 5150
jyrki.rasi@varma.fi

Kuntoutus, työkyvyttömyyseläke

Elina Juth

Palvelupäällikkö

040 778 6916

Eläkeaiheet ja -turva

Riikka Nivus

Vakuutuspalvelujohtaja

040 519 5141

TyEL-vakuuttaminen, tulorekisteri

Arja Iisakkala

Asiakaspalvelupäällikkö, ulkomaanpalvelujen päällikkö

0400 984 685

YEL-vakuuttaminen

Jarkko Soikkeli

Sijoitusjohtaja, sijoitustoiminnon strategiaryhmä ja allokaatio

050 413 2824

Sijoitusmarkkinoiden kehitys

Hanna Kaskela

Johtaja, vastuullinen sijoittaminen

040 584 5045
hanna.kaskela@varma.fi

Vastuullinen sijoittaminen

Timo Sallinen

Sijoitusjohtaja

040 543 9587

Listatut sijoitukset

Petri Ala-Härkönen

Sijoitusjohtaja

050 517 5456

Korkosijoitukset

Kai Niinimäki

Kiinteistöpäällikkö

040 729 8144

Tampere, Finlayson

Toni Pekonen

Toimitilajohtaja

040 523 6610
toni.pekonen@varma.fi